Droga do Siebie w rytmie oddechu

Droga do Siebie w rytmie oddechu

przy wsparciu Porządków Rodzinnych wg Hellingera
i Pojednania z Rodzicami wg Prekop


15-17 marca 2019 r.  Bydgoszcz - warsztat trzydniowy 
piątek 10:00-19:00 (z dwugodzinną przerwą obiadową)
sobota 9:00-19:00 (z dwugodzinną przerwą obiadową)
niedziela 9:00-14:00 (bez przerwy obiadowej
)

 Jeśli chcesz, to możesz żyć w pełni, w zgodzie ze sobą i otoczeniem,
bez frustracji i złości do partnera, dzieci, rodziców, szefa, firmy, współpracowników, bez lęku przed przyszłością, decyzjami i działaniem.

Frustracja i złość w stosunku do innych, a zwłaszcza do najbliższych wynika najczęściej z poczucia bezsilności. Wydaje się, że świat jest przeciwko nam a inni ludzie są przyczyną naszych niepowodzeń. Gdyby nie oni, już dawno by nam się udało. A nasze życie wyglądałoby inaczej. Lepiej i piękniej.

Skąd się najczęściej bierze to poczucie bezsilności ?

Zaczyna się przy rodzicach. Kiedy jesteśmy dziećmi, rodzice są całym naszym światem. Wtedy rzeczywiście jesteśmy bezsilni. Jesteśmy mali i bezbronni, całkowicie od rodziców zależni. A rodzice nie są idealni. Rodzice są tylko ludźmi. Czasem krzyczą na swoje dzieci, czasem nie mają czasu, czasem ranią. Dzieci szybko uczą się znosić wszelkie niedogodności, czując, że nic zrobić nie mogą. Wypierają, udają, że nie boli, zakopują głęboko. A potem dorastają. Ale wszystkie te bolesne, wyparte czy zakopane cząstki nadal są żywe. One nie znikają i potrzebują naszej uwagi, żeby się uleczyć.

Dlatego wchodzimy z innymi ludźmi w nieświadomy taniec, nie zawsze płynny
i dopasowany, czasem ktoś komuś nadepnie na odcisk, a każde nadepniecie przenosi nas w świadomość dziecka. Po to, żeby jakaś cząstka mogła zostać zobaczona i uleczona.

Może czas zacząć tańczyć świadomie i zgodnie z rytmem życia?

Może czas przestać innych obwiniać? Bo obwiniamy. Obwiniamy wszystkich. Partnera, dzieci, szefa i, przede wszystkim rodziców. Obwiniamy za to, że nie jest tak, jak byśmy chcieli.

Mówimy na przykład:
- Nie mogę stworzyć udanego związku z mężczyzną, bo mój ojciec był ciągle nieobecny.
- Czuję się samotny i odrzucony, bo moja mama bardziej kochała mojego brata.

Obwinianie i pretensje nigdy się nie kończą. Czujemy się lepsi od tych, którzy w naszym mniemaniu wyrządzili nam krzywdę, a tym samym dajemy sobie prawo do zemsty. Problem polega na tym, że mścimy się na sobie. A cena jest wysoka. Płacimy swoim nieudanym życiem, nieudanymi związkami, brakiem satysfakcjonującej pracy czy pieniędzy.

Jak przerwać to błędne koło?

Ważnym jest, by zdać sobie sprawę, że większość rodziców stara się wychowywać swoje dzieci najlepiej, jak potrafi. A nawet, jeśli byliśmy ofiarami poważnych nadużyć ze strony rodziców, jedno jest pewne. Nie cofniemy czasu i nie zmienimy swojego dzieciństwa na takie, jakim chcielibyśmy je widzieć.

Niezależnie od tego, jakie „błędy” popełnili Twoi rodzice w przeszłości, dziś jesteś już dorosły/dorosła. Dlatego tylko Ty możesz potraktować swoje cierpienie z należytym szacunkiem i zadbać o swoje uzdrowienie. Jest to możliwe i na pewno Ci się uda. Jest tylko jeden warunek. Musisz przestać obwiniać. Obwinianie jest zasłoną dymną przed czuciem smutku, żalu i bólu. Uzdrowienie przychodzi poprzez ponowne spojrzenie na cierpienie z czasu dzieciństwa z perspektywy człowieka dorosłego. Nie ma innej drogi, jeśli chcesz uwolnić się od jego skutków i stworzyć dla siebie nowe, lepsze życie. Uzdrowienie przychodzi ze spotkania się z uczuciami, a obwinianie nie pozwala czuć.

Kiedy obwiniasz innych ludzi, zrzekasz się odpowiedzialności za siebie. Sugerujesz, że jesteś bezsilny i nie możesz TERAZ nic z tym zrobić. WTEDY nie mogłeś. Byłeś małym, bezbronnym, całkowicie zależnym od dorosłych dzieckiem. Ale TERAZ, dziś – sam jesteś dorosły. I TERAZ możesz coś zrobić. TERAZ zatroszczyć się o siebie możesz tylko Ty.

Kiedy zatem, jeśli nie TERAZ?

Weź udział w warsztacie Droga do siebie w rytmie oddechu.

Ten warsztat to głęboki proces, który poprowadzi Cię w kierunku własnej mocy
i sprawczości.

 • zyskasz umiejętność obserwowania siebie i swoich reakcji, dzięki czemu będziesz mógł rozpoznać, które z nich są adekwatne do TU i TERAZ, a które odzywają się głosem Twojego zranionego wewnętrznego dziecka

 • dostaniesz konkretne narzędzia do pracy ze sobą na codzień – takie jak ćwiczenia oddechowe, medytacja, świadomy oddech, dzięki którym poradzisz sobie ze stresem, lękiem i brakiem uważności

 • z każdym kolejnym krokiem będziesz bliżej siebie i Twoje dziecięce programy przestaną działać w tle, w nieświadomości, zaczniesz widzieć je wyraźniej i zrozumiesz skąd się wzięły i wtedy:

  • będziesz mógł w końcu przestać nieświadomie reagować, a zaczniesz po dorosłemu odpowiadać

  • przestaniesz czekać na swoje wybawienie bo weźmiesz los we własne ręce

  • przestaniesz czekać na to, żeby świat się zmienił, żeby stał się bardziej przyjazny, opiekuńczy bo zobaczysz, że on taki właśnie może być

  • przestaniesz czekać na to, żeby zmienił się twój szef, partner, rodzice czy dzieci, bo zobaczysz ich w zupełnie nowym świetle

  • staniesz wreszcie w swojej dorosłej mocy i będziesz dla siebie najlepszym przewodnikiem i opiekunem

Pracując w grupie, w bezpiecznej, przyjaznej atmosferze i pełnej poufności:

 • doświadczysz wpływu świadomego oddechu na emocje, ciało, umysł i ducha

 • poznasz pracę połączonymi metodami Berta Hellingera i Jiriny Prekop w naszym autorskim wydaniu w rytmie oddechu

 • dowiesz się i poczujesz, jaki wpływ na nasze życie tu i teraz ma historia naszych przodków

 • doświadczysz przytulania i bycia przytulanym

Prace, przeżycia i procesy których doświadczysz podczas warsztatu sprawią, że odetchniesz pełną piersią, zaczniesz wychodzić ze swoich dramatów i prawdziwie cieszyć się życiem.

Swoim życiem. Dorosłym i pełnym mocy.

Zapraszamy

Prowadzenie:

Katarzyna Stańczak

Coach
Coach Oddechem
Certyfikowany terapeuta połączonych metod:
- Systemowej pracy
z rodziną wg Berta Hellingera
- Szkoły Miłości w Rodzinie wg etyki Jiriny Prekop

Absolwentka Szkoły "Nowych Ustawień Rodzin" metodą Berta Hellingera Taunus Institute oraz Szkoły w ramach Instytutu na rzecz Pojednania w Rodzinie Anny Choińskiej we Wrocławiu.
Ukończyła też dwuletnią Szkołę CUUD Coaching Oddechem w Warszawie
oraz Akredytowany kurs Power of Coaching w ramach Centrum Life Coaching Polska.
Ustawień rodzinnych uczyła się od Gerharda Walpera, Wolganga Deussera, Anny Choińskiej, Pojednania z Rodzicami jako części Terapii Mocnego Trzymania wg Prekop od Anny Choińskiej, coachingu i coachingu oddechem od Grzegorza Pawłowskiego, Kamy Jankowskiej, Iwony Kubiak, Kaji Kozłowskiej i Sylwestra Adamczuka.
Od kilkunastu lat jest w rozwoju osobistym i idzie do siebie,
od ostatnich kilku pomaga znaleźć drogę do siebie innym.

Konrad
Kosieradzki

Coach
Coach Oddechem
Certyfikowany terapeuta połączonych metod:
- Systemowej pracy
z rodziną wg Berta Hellingera
- Szkoły Miłości w Rodzinie wg etyki Jiriny Prekop

Master Practitioner in Art of NLP
Absolwent:
Nowa Szkoła Oddechu, Szkoła CUUD Coaching Oddechem,
Szkoła Nowych Ustawień Rodzin metodą Berta Hellingera, Taunus Institute,
Szkoła w ramach Instytutu na rzecz Pojednania w Rodzinie Anny Choińskiej we Wrocławiu.

Z wykształcenia magister inżynier mechanik, absolwent Instytutu Okrętowego Politechniki Gdańskiej. Ukończone studia MBA.
Z pasji miłośnik koni i jazdy konnej, obieżyświat i nurek amator. Jakiś czas temu zanurkował we własnych głębinach i znalazł tam zasoby, które pozwoliły odnaleźć drogę do siebie i świata. Ta wyprawa uświadomiła mu, że każdy takie zasoby ma. Dzieli się więc tym odkryciem, towarzysząc swoim klientom podczas ich poszukiwań.

INWESTYCJA
 - 640 PLN

Udział gwarantuje wpłata zadatku w wysokości 240 PLN
najpóźniej 10 dni przed terminem warsztatu,
czyli do 5 marca 2019 r.

Nr konta:
62 1950 0001 2006 0037 7061 0001

Zgłoś swój udział mailowo
kontakt@kasiastanczak.pl

lub telefonicznie
tel. 531 08 78 78