Zauważ siebie

Zauważ siebie – wieczorne spotkanie w Centrum Uważności w Elblągu

Czy masz czasami wrażenie, że potrafisz świetnie doradzić koleżance czy koledze zmagającym się z problemem, a tam, gdzie chodzi o ciebie, zupełnie nie widzisz wyjścia? Wielu z nas tak ma.

Będąc uczestnikiem jakiejkolwiek sytuacji nie jesteś w stanie zobaczyć wszystkiego. Widzisz tylko wycinek, kawałek obrazu, a dodatkowo targają tobą emocje, które ten obraz zaciemniają.

Podczas naszego spotkania będziesz mieć niezwykłą okazję nauczyć się jak można popatrzeć na różne sytuacje życiowe z boku, z perspektywy niezależnego świadka a nawet zobaczyć i poczuć jak tę samą sytuację odbierają inne osoby – np. twój partner, rodzice, dziecko, szef, współpracownik, koleżanka. Dzięki temu obraz może być pełniejszy niż tylko mały wycinek widziany przez własne okulary. Przecież to ta sama sytuacja, a odbiór każdego z was jakże różny. Stąd konflikty, nieporozumienia, kłótnie czy różnice zdań. Dzięki takiemu szerszemu spojrzeniu często dochodzi do bardzo pozytywnych rozwiązań np. do pojednania rodziców i dzieci, będących dotąd w trudnych relacjach.

Praktyka obecności i oddech będą nas wspierać w procesie uświadamiania sobie naszego miejsca w rodzinie, społeczności, firmie, świecie. Na to miejsce mają wpływ istniejące, niezależne od nas, porządki. Bycie uważnym, obecnym i świadomym pomaga zobaczyć te porządki, one i tak zawsze są, niezależnie od tego czy nam się to podoba, czy nie. Znacząca część problemów dnia codziennego ma związek albo wręcz jest konsekwencją naruszenia ich. Zobaczenie i uszanowanie porządków pozwala żyć w harmonii z tym, co nas spotyka, otacza i czego doświadczamy. Nieznajomość lub lekceważenie ich powoduje w życiu chaos i prowadzi nas na manowce. Mamy wtedy wrażenie, że życie nam się, niezależnie od nas, przydarza. Kiedy zaś te porządki znamy i respektujemy, bierzemy za swoje życie odpowiedzialność i mamy na nie realny wpływ. Udaje się to, co do tej pory nie było możliwe.

Podczas naszego trzygodzinnego spotkania zaprosimy Cię do sięgnięcia po lekkość i harmonię w Twoim życiu. Pokażemy Ci, że leży to w Twoim zasięgu. Odetchnij wreszcie.

Podczas spotkania przewidujemy

  • Ćwiczenia w parach i grupach
  • Medytacje
  • Pytania i odpowiedzi

I będziemy oddychać tym, co się pojawi.

Prowadzący:

Katarzyna Stańczak & Konrad Kosieradzki

Jesteśmy coachami systemowymi i coachami oddechem. Uczyliśmy się i nadal czerpiemy z:

  • Nowej Szkoły Oddechu,
  • Szkoły „Nowych Ustawień Rodzin” metodą Berta Hellingera Taunus Institute,
  • Instytutu na rzecz Pojednania w Rodzinie Anna Choińska & Irina Prekop.

Zapraszamy.

Kiedy: 6 lutego 2018

Gdzie: Centrum Uważności w Elblągu, ul. Wieżowa 12/3

Inwestycja w siebie: 40 zł

Konto do wpłat: 47 1050 1605 1000 0004 0324 0880, Katarzyna Stańczak

Tytuł wpłaty: Centrum Uważności, imię i nazwisko

Zgłoszenia na warsztat przyjmujemy do 04.02.2018 r. mailowo na adres centrum.uwaznosci@gmail.com (w treści podaj swoje imię i nazwisko oraz numeru telefonu).