Grupa pojednaniowo-ustawieniowa

Pracujemy w świadomym oddechu i pełnej uważności w obrębie Porządków Rodzinnych wg Berta Hellingera i Pojednania z Rodzicami jako części Terapii Mocnego Trzymania wg Jiriny Prekop.

Spotykamy się raz w miesiącu na około cztery godziny.
W programie spotkań są ćwiczenia oddechowe, medytacje, prace w parach i grupach i tzw. ustawienia archetypowe. W ustawieniach archetypowych pracujemy na wzorcach i archetypach, zamiast nad własnymi indywidualnymi tematami. Często taka praca pozwala sięgnąć dalej i głębiej, niż praca z własnym tematem, ponieważ umożliwia ona dysocjację, czyli „odklejenie się” od swojego utożsamienia czy nawet uwikłania.

Grupa pojednaniowo-ustawieniowa to spotkania z sobą samym, przybliżają nas do naszej własnej prawdy momentu.
Poznajemy swoje ciało, emocje, umysł.
Poznajemy programy i przekonania, które nami rządzą, a z których niejednokrotnie nie zdajemy sobie sprawy.
Te programy i przekonania pochodzą z przeszłości, najczęściej z poziomu naszego wewnętrznego dziecka, dziecka pełnego niezaspokojonych pragnień i roszczeń.

Dorośliśmy biologicznie, jednak gdzieś tam, w przeszłości, przy każdym bolesnym czy traumatycznym zdarzeniu utknęła jakaś część nas.
Stąd tak łatwo pozwalamy innym następować sobie na „odciski”, a z każdym takim nadepnięciem wciska się inny guzik, który przenosi nas w świadomość dziecka.

Każde spotkanie pojednaniowo-ustawieniowe jest osobną całością, jednak dzięki regularnemu uczestnictwu zaczynamy poznawać i rozumieć coraz więcej, więc coraz bardziej zbliżamy się do siebie samych i zaczynamy świadomie sobą zarządzać.
Nabywamy umiejętności obserwowania siebie i swoich reakcji, dzięki czemu możemy rozpoznać, które z nich są adekwatne do tu i teraz, a które odzywają się głosem naszego zranionego wewnętrznego dziecka.
Z każdym kolejnym spotkaniem jesteśmy bliżej siebie i nasze dziecięce programy przestają działać w tle, w nieświadomości, zaczynamy widzieć je i rozumieć skąd się wzięły.

Możemy w końcu przestać nieświadomie reagować, a zacząć adekwatnie, po dorosłemu odpowiadać. Możemy wreszcie stanąć w naszej dorosłej mocy i stać się dla siebie najlepszym przewodnikiem i opiekunem.

Możemy przestać już wreszcie czekać na swoje wybawienie. Przestajemy czekać na to, żeby świat się zmienił, żeby stał się bardziej przyjazny i opiekuńczy. Przestajemy czekać na to, żeby zmienili się rządzący czy stosunki społeczne. Przestajemy czekać na docenienie od szefa, żony, męża, partnera, partnerki czy dzieci… Przestajemy czekać na słowa uznania od mamy i taty.

Zaczynamy rozumieć, kto nam to wszystko robi, wychodzimy ze swoich dramatów, oddychamy pełną piersią i prawdziwie cieszymy się życiem.

Zapraszamy na spotkania grupy

Katarzyna Stańczak & Konrad Kosieradzki

Inwestycja
– 100 PLN pojedyncze spotkanie
– 400 PLN przy wpłacie za pięć spotkań z góry

KONTAKT

vait_mcright / Pixabay