Grupa rozwoju osobistego

Ćwiczenia oddechowe, medytacja, ustawienia archetypowe

Pracujemy w świadomym oddechu i pełnej uważności w obrębie Porządków Rodzinnych wg Berta Hellingera i Pojednania z Rodzicami jako części Terapii Mocnego Trzymania wg Jiriny Prekop.

Spotykamy się raz w miesiącu na około cztery godziny.
W programie spotkań są ćwiczenia oddechowe, medytacja, praca w parach i grupach i tzw. ustawienia archetypowe. W ustawieniach archetypowych pracujemy na wzorcach i archetypach, zamiast nad własnymi indywidualnymi tematami. Często taka praca pozwala sięgnąć dalej i głębiej, niż praca z własnym tematem, ponieważ umożliwia ona dysocjację, czyli „odklejenie się” od swojego utożsamienia czy nawet uwikłania.

Czego możesz doświadczyć uczestnicząc w grupie?

Grupa rozwoju osobistego to spotkania z sobą samym, poprzez ww. narzędzia, jak medytacja i ćwiczenia oddechowe, przybliżają nas do naszej własnej prawdy momentu.
Poznajesz swoje ciało, emocje, umysł, oddech.
Poznajesz programy i przekonania, które Tobą rządzą, a z których niejednokrotnie nie zdajesz sobie sprawy.
Te programy i przekonania pochodzą z przeszłości, najczęściej z poziomu Twojego wewnętrznego dziecka, dziecka pełnego niezaspokojonych pragnień i roszczeń. Ustawienia archetypowe pozwalają te programy zobaczyć , ćwiczenia oddechowe docierają do głęboko ukrytych dziecięcych emocji, a medytacja pomaga je zintegrować.

Dorośliśmy biologicznie, jednak gdzieś tam, w przeszłości, przy każdym bolesnym czy traumatycznym zdarzeniu utknęła jakaś część nas.
Stąd tak łatwo pozwalamy innym następować sobie na „odciski”, a z każdym takim nadepnięciem wciska się inny guzik, który przenosi nas w świadomość dziecka. Ćwiczenia oddechowe pomagają w życiu codziennym wracać do dorosłości i świadomego zarządzania sobą samym.

Jak możesz dołączyć do grupy?

Możesz do zrobić w każdej chwili kontaktując się mailowo lub telefonicznie. Każde spotkanie jest osobną całością, jednak dzięki regularnemu uczestnictwu zaczynasz poznawać i rozumieć coraz więcej, więc coraz bardziej zbliżasz się do siebie samego i zaczynasz świadomie sobą zarządzać.

Jakie korzyści daje praca w grupie?

Nabywasz umiejętności obserwowania siebie i swoich reakcji, dzięki czemu możesz rozpoznać, które z nich są adekwatne do tu i teraz, a które odzywają się głosem Twojego zranionego wewnętrznego dziecka. Dostajesz konkretne narzędzia do pracy ze sobą na codzień – takie jak ćwiczenia oddechowe, medytacja, świadomy oddech.
Z każdym kolejnym spotkaniem jesteś bliżej siebie i Twoje dziecięce programy przestają działać w tle, w nieświadomości, zaczynasz widzieć je i rozumieć skąd się wzięły.

Możesz w końcu przestać nieświadomie reagować, a zacząć adekwatnie, po dorosłemu odpowiadać. Możesz wreszcie stanąć w swojej dorosłej mocy i stać się dla siebie najlepszym przewodnikiem i opiekunem.

Możesz przestać już wreszcie czekać na swoje wybawienie. Przestajesz czekać na to, żeby świat się zmienił, żeby stał się bardziej przyjazny i opiekuńczy. Przestajesz czekać na to, żeby zmienili się rządzący czy stosunki społeczne. Przestajesz czekać na docenienie od szefa, żony, męża, partnera, partnerki czy dzieci… Przestajesz czekać na słowa uznania od mamy i taty.

Ćwiczenia oddechowe, medytacja, ustawienia archetypowe

Medytacja, ćwiczenia oddechowe i świadomy oddech sprawiają, że zaczynasz rozumieć, kto Ci to wszystko robi i wychodzisz ze swoich dramatów. Zaczynasz oddychać pełną piersią i prawdziwie cieszyć się życiem.

Zapraszam na spotkania grupy rozwoju osobistego.

Katarzyna Stańczak

Inwestycja
– 150 PLN

KONTAKT

vait_mcright / Pixabay