Dlaczego nie zarabiasz na swoim biznesie?

Dlaczego nie zarabiasz?

Uczestniczyłam wczoraj w bardzo ciekawym networkingu.
Organizowała go Marta Winnicka z Biznes Twoją Pasją. Poznałam wielu wspaniałych, pełnych pasji ludzi prowadzących najróżniejsze biznesy.
Biznesy z serca, biznesy ekologiczne, jak to cudownie określiła jedna z prelegentek, specjalistka od NVC – komunikacji bez przemocy – Beata Ostrowska.
I ja dziś właśnie o tym sercu chciałam. Niektórym się bowiem wydaje, że jak z serca, to nie dla pieniędzy. Po co my jednak zakładamy biznes, kochani? Czy nie po to, żeby zarabiać pieniądze? Chcecie charytatywnie? Owszem, można, to nie jest zabronione. Jeśli macie dochód z innego źródła, niż ze swojego biznesu z serca i nie zależy Wam na pieniądzach, bo macie taki kaprys, żeby prowadzić działalność darmową – możecie, pewnie, że tak.
Odnoszę jednak wrażenie, że nie o to Wam chodzi.

Dlaczego nie zarabiasz?

Kiedy rozmawiałam z większością obecnych na networkingu biznesmenek i biznesmenów słyszałam takie zdania na temat pieniędzy w ich firmach:

  • ledwo starcza na opłaty
  • jakoś da się wyżyć
  • jest za mało
  • nie starcza

I tak dalej. Takie zdania padały zwłaszcza z ust kobiet… Dlaczego? Dlaczego tak jest, że nam nie starcza? Dlaczego nie możemy mieć wystarczająco pieniędzy? Wystarczająco na swoje potrzeby, dla rodziny, dla dzieci. Pójdę dalej, dlaczego mamy wystarczająco, a nie możemy mieć dużo? Dlaczego nie możemy mieć na luksusy, wakacje, dla SIEBIE?

Uczestniczymy w motywujących eventach, słuchamy Kamili Rowińskiej, czytamy motywujące książki i nic.

Dlaczego nie zarabiasz?

Kobiety kochane, nie widać Was. Z kilkoma z Was o tym wczoraj rozmawiałam – w ogóle Was nie widać.
Nie ma odnośników do Waszych firm na profilach prywatnych na Facebooku.
Nie chwalicie się tym, co robicie. Życie osobiste sobie, a firma sobie.

Zapytaj samą siebie, dlaczego nie chcesz wyjść z cienia. Dlaczego nie chcesz być widziana? Względem kogo jesteś lojalna? Mamy? Babci? Innych kobiet w rodzie?

Dlaczego nie zarabiasz?

Tak to jest, jeśli mama powiedziała kiedyś, że kobieta ma stać w cieniu cichutko… To i stoisz…
Jeśli mama nigdy z tego cienia nie wyszła, Ty też nie wychodzisz. Z miłości do Niej, z lojalności. Tak, tak. Tak to działa, nawet jeśli obiecałaś sobie, że nigdy nie będziesz taka jak mama, że będziesz zupełnie inna.
Z miłości do niej kopiujesz jej życie i jesteś taka jak Ona… Taka sama… Wejrzyj w siebie i zobacz ile w Tobie Twojej mamy. Ile w Tobie złości, żalu do niej. Ile tęsknot, chęci, żeby była inna niż była. Bardziej kochająca, bardziej rozumiejąca, bardziej obecna. Ile bólu.

Dopóki tego bólu nie weźmiesz, dopóki się z nim nie spotkasz, nie uznasz, że jest, dopóki nie wykrzyczysz głośno swojego żalu do mamy, swojej złości na nią, dopóty nie będziesz mieć dość pieniędzy ze swojego biznesu.

Dlaczego nie zarabiasz?

Dopóki jakiś kawałek w Tobie uważa, że nie zasługuje na więcej, nie będziesz miała więcej… Gdybyś naprawdę chciała, już dawno byś to miała.
Na co jeszcze uważasz, że nie zasługujesz, na co jeszcze sobie nie pozwalasz? Jaki Twój kawałek jeszcze nie jest ukochany i krzyczy o uwagę?

Na sesjach oddechowych zbieramy te kawałki i ukochujemy jeden po drugim. Nie siłowo, z miłością. Prędzej czy później każdy to zrobi, nie ma innej drogi. I wtedy, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, zmienia się wszystko wokół.
Pieniądze do firmy też zaczynają płynąć.

Chciałabyś przyjrzeć się temu?

Dlaczego nie zarabiasz?

Zapraszam do współpracy.
W sesjach indywidualnych pracuję unikalną metodą wypracowaną poprzez lata własnych doświadczeń,
bardzo cenioną przez moich klientów.
Jest ona połączeniem ustawień systemowych, coachingu i sesji oddechowych.
Warsztaty grupowe  prowadzone są metodą Nowych Ustawień Rodzin wg Berta & Sophie Hellinger.

Nazywam się Katarzyna Stańczak. Jestem coachem oddechem
i certyfikowaną terapeutką połączonych metod:
– Systemowej pracy z rodziną wg Berta Hellingera
– Szkoły Miłości w Rodzinie wg etyki Prekop

Chcę, abyś jak najszybciej uzyskał dostęp do własnej MOCY i stał się samodzielny.

KONTAKT

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments