Stopnie świadomości

Na sesjach oddechowych nauczę cię samoobserwacji.

Przez parę, paręnaście minut obserwować będziesz swoje ciało, potem umysł, w końcu poprzez oddech – uczucia i emocje…

Tylko pierwszy krok jest trudny. Cała podróż jest prosta.
Istnieją trzy stopnie świadomości.
Pierwszy – bądź świadomy swojego ciała – chodząc, rąbiąc drewno czy przynosząc wodę ze studni. Obserwuj, bądź czujny, uwazny, świadomy. Nie rób niczego jak zombi, somnambulik, lunatyk.
Kiedy staniesz się świadomy swoich cielesnych procesów, zdziwisz się.  Możesz poruszyć swoją ręką mechanicznie. Możesz nią poruszyć z pełną świadomością. Kiedy nią poruszasz z pełną świadomością, pojawia się gracja i piękno.

Kiedy staniesz się świadomy swojego ciała i jego aktywności, przejdź głębiej – do swojego umysłu i jego aktywności, myśli, wyobraźni, projekcji. Kiedy staniesz się w głębokim stopniu świadomy umysłu, czeka cię jeszcze większa niespodzianka. Im bardziej staniesz się świadomy, tym mniejszy będzie strumień myśli. Jeżeli jest sto procent myśli, nie ma żadnej świadomości. Jeżeli wykazujesz jeden procent świadomości, wtedy jest tylko dziewięćdziesiąt dziewięć procent myśli, dokładnie to wyliczając.
Jeżeli jesteś świadomy w dziewiędziesięciu dziewięciu procentach, istnieje tylko jeden procent myśli,
bo to jest ta sama energia. Kiedy stajesz się bardziej świadomy, nie wystarcza już energii dla myśli
i umierają. Kiedy jesteś świadomy w stu procentach, umysł jest całkiem cichy. Wtedy jest czas, aby przejść jeszcze głębiej.

Trzeci stopień to świadomość uczuć, nastrojów, emocji. Innymi słowy, najpierw ciało i jego aktywności, później umysł i jego aktywności i na końcu serce i jego funkcje.
Kiedy przejdziesz do serca i przeniesiesz tutaj swoją świadomość, czeka cię nowa niespodzianka. Wszystko to, co jest dobre, wzrasta, a to, co jest złe, znika. Miłość wzrasta, nienawiść znika. Współczucie wzrasta, gniew znika. dzielenie się z innymi wzrasta, chciwość znika.

Kiedy twoja świadomość serca jest całkowita, czeka cię ostatnia i największa niespodzianka – nie musisz już robic następnego kroku. Przeskok na następny poziom wydarza się spontanicznie. Będąc w sercu, nagle znajdujesz się w swojej własnej istocie, w samym jej centrum. Wtedy jesteś świadomy tylko świadomości. Nie ma niczego innego, jako przedmiotu świadomości. Osiągasz ostateczną czystość.
I to nazywam oświeceniem.

Jest ono twoim wrodzonym prawem, jeżeli nie skorzystasz z niego, to tylko ty będziesz za to odpowiedzialny. Nie możesz zrzucic odpowiedzialności na nikogo innego.
Jest to takie proste i naturalne, że musisz zacząć to robić.

Tylko pierwszy krok jest trudny. Cała podróż jest prosta.

Osho “Dojrzałość”


Sesje indywidualne odbywają się w Warszawie w bezpiecznej i przyjaznej przestrzeni.
Napisz do mnie jeśli masz pytanie lub umów się na sesję wstępną, podczas której porozmawiamy o tym jak mogę Cię wesprzeć.

Nazywam się Katarzyna Stańczak. Jestem coachem oddechem i certyfikowaną terapeutką połączonych metod:
– Systemowej pracy z rodziną wg Berta Hellingera
– Szkoły Miłości w Rodzinie wg etyki Prekop

Chcę, abyś jak najszybciej uzyskał dostęp do własnej MOCY i stał się samodzielny.

KONTAKT

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments